• 2014-09-11
    Nowa monografia Centrum Polonistycznego

Przedstawiamy Państwu nową monografię zbiorową CP:

kalbu ir literaturu rysiai2

Funkcjonowanie języków i literatur na Litwie. Litewsko-polskie związki naukowe i kulturowe

Pod redakcją Mirosława Dawlewicza, Ireny Fedorowicz, Algisa Kalėdy

Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla / Wydawnictwo Uniwersytetu Wileńskiego, 2014. – ss. 448.

ISBN 978-609-459-347-5

Publikacja stanowi zbiór tekstów analitycznych, poświęconych litewsko-polskim związkom kulturalnym i naukowym. Literaturoznawcy, lingwiści, badacze kultury z ośrodków naukowych w Polsce i Litwie ukazują szerokie spektrum tej problematyki, zaczynając od czasów dawnych i kończąc na współczesności. W pracy zbiorowej akcentowane są aspekty zarówno ogólne, jak też bardziej skonkretyzowane, dotyczące współistnienia i współpracy sąsiednich narodów. Praca została przygotowana z myślą o uczczeniu 20-lecia działalności Centrum Polonistycznego (wcześniej – Katedry Filologii Polskiej) Uniwersytetu Wileńskiego.